szarlotka z kasza jaglana

Obecnie skupiamy się na tym, co konsumujemy – wybieramy produkty coraz rozsądniej, kierując się zdrowiem oraz dietą. Czasy, kiedy tak właściwie spożywaliśmy wszystko w bezgranicznych liczbach już minęły – czas na zdrowe pożywienie oraz naturalne towary. Z tego powodu coraz częściej też poszukuje się wymienników w kuchni. Sól oraz tłuszcz pozostaje pod każdym względem odsunięty od jadłospisu a produkty dosyć ciężkie dla żołądka i jelit, tak jak na przykład makaron czy ziemniaki. Nieraz zastępuje się je artykułami lżejszymi, na przykład ryżem bądź kaszą. Mają one równie dużo produktów odżywczych, jakkolwiek organizm najzwyczajniej w świecie znosi je o wiele prawidłowiej. Doskonałym przykładem godziwego towary jest kasza jaglana, jaka kiedyś gościła na stołach niezmiernie wielokrotnie a dzisiaj niestety pozostała zapomniana.

ciasto z kaszą jaglaną i jabłkami

Na szczęście coraz więcej ludzi docenia jej uroki i decyduje się na wprowadzenie do powszedniego jadłospisu tej naturalnie kaszy. Dlaczego? Czym ona różni się od schematycznej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? A więc odpowiedź na to pytanie jest niezmiernie prosta – kasza jaglana to całkiem inny rodzaj kaszy. Już sam jej wygląd na to wskazuje, albowiem są to bardzo delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Wypada traktować ją trochę inaczej niż sztampową, kultową nam kaszę, bo nie gotuje jej się tylko tradycyjnie. Jej przygotowanie wymaga nieco więcej czasu jednakowoż jest tego godne, albowiem wrażenia smakowe są właściwie fajne. Dlaczego jednakże musimy zaintrygować się tą właśnie kaszą? A więc kasza jaglana posiada nadzwyczaj dużo należytych dla człowieka właściwości, jakich nie posiada żaden inny towar lub trudno jest je odnaleźć.
Przykład? Kasza jaglana jest ogromnie właściwym źródłem wybitnie wielu witamin z grupy B, lecz nie wyłącznie, dostarcza bowiem również witaminy z grupy E, jakie niesłychanie poprawiają pamięć i koncentrację a też dużo imponujących składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo czy potas. Oprócz tego kasza jaglana to jest nadzwyczaj bogata w antyoksydanty, co oznacza, że wychwytuje i w głównej mierze neutralizuje tak zwane wolne rodniki, dla nas dosyć niebezpieczne. Jakie właściwości jeszcze sobą wyraża? To fenomenalny sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to także kasza wybitnie odżywcza oraz w głównej mierze lekkostrawna, dlatego nadaje się dla chorych oraz oczywiście dla dzieci, jakim wbrew pozorom odpowiedni przyrządzona powinna niezwykle smakować. Zawiera również krzemionkę, składnik nieczęsto spotykany wskutek tego tak znaczący, jaka odpowiada za zdrowy wygląd paznokci i skóry i zapobiega odwapnianiu kości.