ostatnie lata w Krakowie nastawione na modernizacje i rozwój

Wśród wielu miast w Polsce, Kraków wyróżnia się nie jedynie w obszarze kultury i akademickim, ale również na wielu odmiennych obszarach. Zaczyna być obszarem przyjaznym do życia. Zmiany, jakie stały się udziałem miasta w niedawnych okresach dają poczucie, że miasto rzeczywiście pnie się do przodu.
Dobre zmiany w stolicy małopolski.
Co godnego pochwały wypracowano w ciągu ostatniego okresu? Wielość udogodnień i inwestycji jest ogromna. Mocno pomogły w tej materii finane EU, z których Kraków często czerpie. Szybkie działanie w temacie zdobywania dotacji sprawiły, że małopolska rozwinęła się o świeże drogi, ekologiczne pojazdy w taborze trasportu miejskiego, i ciekawe obiekty użyteczności publicznej.
Liczne inwestycje nie są widoczne dla standardowego mieszkańca. Nie oznacza to jednak, że nie zostały poczynione. Zwykle ignorujemy informacje, które nie są ściśle z naszymi potrzebami związane. Statystycznemu obywatelowi miasta zdaje się, że w mieście za mało się wykonuje. Tymczasem miasto zmienia się z każdym rokiem. Programy naprawcze w obszarze gospodarki odpadami, budowie i modernizacji siatki wodociągowej, stawianie ekranów przeciw hałasowi to tylko część zmian, które pomagają nam pełniej i wygodniej funkcjonować. Kraków zmienia się też pod kątem opcji rozrywkowych. Wartość Krakowa rośnie za pomocą takich inwestycji jak: Kraków Arena lub stadion Cracovia. Te inwestycje inspirują gości z innych krajów do przyjazdu.
Podejmowane dzięki radnym działania nie obejmują jedynie samego środka Krakowa, ale też są połączone z pełnym regionem. Zatem zamiast utyskiwać lecz zobaczyć innowacje w jakie obrósł Kraków.
Kolejne lata – jeśli uda się zachowania tempa zmian – umożliwią Krakowowi stać się zachwycającą metropolia.
Jacek Majchrowski